ul. Kochanowskiego 17A 60-846 Poznań
+48 530 578 888

Alma Harmony XL PRO

Alma Harmony XL PRO to rozwiązanie, które łączy w sobie szeroki zakres wskazań estetycznych, zaawansowane technologie, zastosowania, metody zabiegowe oraz, w rezultacie, wyjątkowe efekty kliniczne. Ta wielofunkcyjna platforma została stworzona z myślą o wszelkiego rodzaju problemów dermatologicznych i estetycznych – pozwala na holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz jego potrzeb i oczekiwań. To wyjątkowo skuteczne, niezawodne i bezpieczne urządzenie, które dzięki wymiennym głowicom wykorzystuje działanie 3 różnych technologii: lasera, światła oraz ultradźwięków.

Zalety rozwiązania:
 • uniwersalna platforma
 • działanie potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi
 • możliwość rozbudowy i modernizacji
 • ponad 65 wskazań do zabiegu potwierdzonych przez FDA

W zależności od problemu, lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia:

Harmony ClearLift™

Sposób na piękną i młodą skórę

Laser Harmony XL ClearLift to aktualnie najbardziej wszechstronny laserowy zabieg odmładzający. W przeciwieństwie do większości laserów, działa na skórę właściwą mechanicznie – nie termicznie. Oznacza to, że czas rekonwalescencji zostaje skrócony, ponieważ metoda ta nie narusza naskórka. Poprzez mikrouszkodzenia w skórze tworzy kontrolowane ogniska zapalne, które inicjują proces gojenia i tym sam powodują przebudowę skóry. W efekcie powstaje nowy kolagen, zaś skóra zyskuje na jędrności i napięciu.

Urządzenie posiada wymienne, różniące się długością, końcówki. Głowice te umożliwiają działanie lasera na różnej głębokości skóry, w związku z czym podczas jednego zabiegu istnieje możliwość oddziaływania na różne warstwy skóry w zależności od obszaru zabiegowego oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Zalety zabiegu:
 • zabieg intensywny i skuteczny – nawet w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry
 • bezpieczny dla delikatnych obszarów zabiegowych, takich jak twarz, szyja czy dekolt
 • pozwala dotrzeć do wszystkich zmian pigmentacyjnych (również u osób o ciemnej karnacji)
 • nie wymaga rekonwalescencji
 • jest niemal bezbolesny (nie wymaga znieczulenia)
 • zalecany dla wszystkich fototypów skóry
 • można wykonywać go bez względu na porę roku

Wskazania:
 • ujędrnienie skóry
 • redukcja drobnych i głębokich zmarszczek i bruzd
 • redukcja przebarwień (hiperpigmentacja)
 • redukcja blizn
 • powierzchowne zmiany naczyniowe
 • usuwanie tatuaży

Near Infrared Light NIR

Jedną z metod ClearLift jest technologia bliskiej podczerwieni – Near Infrared Light NIR, która podgrzewając głębokie warstwy skóry, stymuluje rozwój nowego kolagenu, tym samym ujędrniając skórę, odejmując jej lat i spowalniając zachodzące w niej procesy starzenia.

Poprzez emisję podczerwieni, moduł NIR głęboko przenika skórę powodując termiczne mikrouszkodzenia, dzięki którym stare włókna kolagenu kurczą się, a nowe, grubsze i silniejsze, zostają pobudzone do wzrostu. Pacjent zauważa zarówno efekty natychmiastowe, w postaci poprawy napięcia i przywrócenia skórze blasku, ale także długoterminowe w postaci odbudowy struktur skóry i uodpornienia jej na procesy starzenia zachodzące w przyszłości.

Harmony Dye-VL

Redukcja rumienia i przebarwień

Harmony Dye-VL to skuteczna i w pełni bezpieczna metoda usuwania przebarwień oraz widocznych zmian naczyniowych nazywanych powszechnie „pajączkami” (bardziej fachowo: teleangiektazjami). Głowica urządzenia emitując światło o długości 500-600 nm, działa termicznie na komórki zawierające barwnik efektywnie je niszcząc. W wyniku zabiegu przebarwienie ciemnieje, by następnie ulec stopniowemu złuszczeniu. Satysfakcjonujące rezultaty można osiągnąć wykonując serię zabiegów – od 3 do 6 powtórzeń zachowując minimum 3-tygodniowe odstępy czasu. Zabieg trwa krótko, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Wskazania:
 • redukcja zmian naczyniowych (rumieni, pajączków, trądziku różowatego)
 • redukcja zmian pigmentacyjnych skóry
 • redukcja rozległych zmian naczyniowych (naczyniaków płaskich, plam typu port wine stain)
 • redukcja zmian pigmentacyjnych skóry wywołanych np. nadmierną ekspozycją na słońce

Harmony Nd-YAG

Redukcja zmian naczyniowych na nogach i twarzy

Harmony Nd-YAG to rewolucyjne urządzenie pozwalające osiągać kompleksowe efekty w usuwaniu widocznych pod skórą zmian naczyniowych. Poprzez wykorzystanie wiązki światła o długości 1064 nm pozwala leczyć głębokie zmiany obejmujące problemy żylne, a także te związane z głębszymi warstwami skóry. Laser działając na hemoglobinę, zamienia się w ciepło, które powoduje koagulację i w efekcie miejscowy stan zapalny, który prowadzi do zrośnięcia naczyń. Jego dodatkowe działanie polega na pobudzaniu włókien kolagenowych, w związku z czym również ujędrnia skórę oraz poprawia jej kondycję.

Połączenie odpowiedniej długości światła z minimalnym czasem jego emisji (jedynie 60 milisekund!) powoduje, że zabieg jest w pełni bezpieczny, skuteczny oraz praktycznie bezbolesny – laser wykorzystuje działanie długiego światła pulsacyjnego emitowanego przez chłodzącą głowicę, zapewniając tym samym komfort pacjenta. Zamknięcie pojedynczych naczynek trwa 5-10 minut, z kolei zamknięcie naczyń na nogach to kwestia 30-40 minut. Efekty zabiegu Harmony Nd-YAG zauważalne są już nawet po wykonaniu jednego zabiegu.

Wskazania:
 • redukcja płytkich i głębokich zmian naczyniowych na twarzy i nogach
 • redukcja zrostów i wylewów podskórnych spowodowanych niską elastycznością ścianek żył

Harmony iPixel™

Laserowe odmłodzenie skóry

Harmony iPixel™ to wysokoskuteczny zabieg resurfacingu skóry przy zastosowaniu frakcyjnego lasera o długości 2940 nm. Urządzenia pozwala na wyraźną poprawę ogólnego kolorytu skóry oraz jej elastyczności i struktury. Oprócz tego zwiększa zawartość wilgoci, zmniejsza powierzchowną pigmentację oraz wielkość porów.

To doskonała alternatywa dla tradycyjnego resurfacingu skóry przy użyciu lasera ablacyjnego – dotąd stosowane metody polegały na usunięciu całej górnej warstwy skóry, co powodowało długie gojenie. Harmony iPixel™ tworzy jedynie mikroskopijne nakłucia skóry, nie naruszając przy tym tkanki otaczającej miejsce zabiegowe. Dzięki temu goi się ono znaczenie szybciej, a naskórek ulega regeneracji.

Wskazania:
 • redukcja nierównomiernego kolorytu skóry
 • redukcja powierzchownej pigmentacji
 • wygładzenie szorstkiej i nierównej skóry

SHR PRO

Bezbolesna depilacja dla wszystkich fototypów skóry

SHR PRO to potwierdzona klinicznie, najbezpieczniejsza metoda epilacji laserowej przeznaczona do wszystkich fototypów skóry i wykorzystująca precyzyjnie dobraną długość fali w zakresie 650-950 nm. Alma Super Hair Removal (SHR) polega na tzw. destrukcji termicznej, a więc stopniowym ogrzewaniu skóry właściwej do temperatury, która powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i jednocześnie zapobiega wtórnemu wzrostowi włosów.

Zastosowanie techniki In-motion™ pozwala dostarczyć energię również na powierzchni wokół mieszków włosowych, co zapewnia znacznie lepsze efekty. Specjalna szafirowa końcówka gwarantuje z kolei technologię jednoczesnego chłodzenia kontaktowego, która skutecznie zapobiega poparzeniom powierzchniowym i eliminuje ból oraz dyskomfort odczuwany podczas zabiegu.

Seria zabiegów SHR PRO pozwala osiągnąć trwały i satysfakcjonujący efekt w przypadku dowolnych partii ciała, również tych wrażliwych i opalonych, bez ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków w postaci wrastania włosków, reakcji alergicznych, blizn czy przebarwień.

Wskazania:
 • usuwanie niepożądanego owłosienia z dowolnych partii ciała
 • wszystkie fototypy skóry, w tym skóra opalona