ul. Kochanowskiego 17A 60-846 Poznań
+48 530 578 888

Licówki Platinum

L

icówki ceramiczne pozwalają uzyskać wspaniałe efekty estetyczne w staraniach o piękny i jasny uśmiech. Ich zastosowanie umożliwia zmianę kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie – w efekcie nadanie im wymarzonego wyglądu.

Licówki można nakładać zarówno na pojedyncze zęby, jak i pełny łuk – zawiera on w sobie zazwyczaj około 6-8 licówek, nakładanych na przednią część szczęki. Prawidłowo dobrane licówki nie tylko doskonale harmonizują się z pozostałymi, naturalnymi zębami, ale również przez bardzo długi czas zachowują swoją trwałość – ich żywotność wynosi od 10 do nawet 20 lat! Czas ten uzależniony jest przede wszystkim od właściwej higieny oraz regularnych wizyt kontrolnych, najlepiej co 6 miesięcy.

Wskazania:

  • nieestetyczne wypełnienia zębów przednich
  • ubytki brzegów zębów
  • ukruszenia kątów brzegów siecznych
  • trudności w wybieleniu przebarwień zębów
  • niedorozwój szkliwa i zębiny
  • niezadowolenie pacjenta z kształtu zębów przednich
  • zęby stożkowe
  • korekta ustawień zębów
  • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów

Korony LAVA to gwarancja estetycznego i naturalnego wyglądu, precyzji oraz bezpieczeństwa.

Opis zabiegu:

Zabieg składa się z kliku etapów. Pierwszy z nich to konsultacja – polega na przeprowadzeniu badania stomatologicznego, wykonaniu zdjęcia panoramicznego oraz analizy kolorystycznej zębów, a także ruchów szczęki i żuchwy. W niektórych przypadkach podczas pierwszej wizyty wykonuje się również tzw. szynę podnoszącą zwarcie – rozwiązanie takie niezbędne jest w sytuacji, kiedy to z powodu nadmiernego starcia zębów, konieczne jest podniesienie zwarcia. Lekarz stomatolog przeprowadza także wywiad z Pacjentem na temat jego oczekiwań.

Kolejny etap sprowadza się do pobrania wycisków uzębienia oraz wizualizacji przyszłego wyglądu licówek ceramicznych z uwzględnieniem kształtu zębów i osobowości Pacjenta. W dalszej kolejności, w zależności od ustaleń, ma miejsce szlifowanie zębów, po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Ostatni etap polega na przycementowaniu licówek na stałe do zębów Pacjenta – lekarz stomatolog nakleja na przednią część zęba cienki listek porcelany.

Ostateczny efekt wywołuje u naszych Pacjentów piękny, szczery uśmiech!

Zasady estetyki – złote proporcje

W trosce o estetyczny wygląd, ale również pełną funkcjonalność zębów, nasi protetycy starają się przewidzieć i zaplanować wszelkie detale – pomagają im w tym zasady estetyki. Symetria pozioma jest przestrzegana wówczas, gdy tzw. linia zgryzowa przednia jest równoległa do poziomej płaszczyzny oraz linii źrenic. W protetyce stomatologicznej niezwykle ważna jest również symetria pionowa, czyli ta względem linii środkowej twarzy. Ponieważ ma ona decydujący wpływ na wygląd uśmiechu, podejmujemy starania stworzenia iluzji symetrii – poprzez symetryczne ustawienie dwóch pierwszych zębów.

Przestrzeganie zasad estetyki pozwala nam osiągać niezwykle naturalne i satysfakcjonujące naszych Pacjentów efekty.