ul. Kochanowskiego 17A 60-846 Poznań
+48 530 578 888

Usuwanie naczynek

W

idoczne, pęknięte lub rozszerzone naczynka krwionośne to problem wielu osób. Mogą pojawić się w każdym wieku i na najróżniejszych partiach ciała, niestety często tych najbardziej widocznych. Do tej pory ich usuwanie wiązało się z bólem, wysokimi kosztami i ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych w postaci trwałych śladów po wykonanym zabiegu.

Dziś na szczęście do dyspozycji lekarzy medycyny estetycznej jest urządzenie VeinWave. Jego działanie bazuje na procesie termo-koagulacji, polegającym na dostarczaniu kontrolowanej dawki wysokiej częstotliwości (RF) przekazywanej przez mikroskopijną igłę, w efekcie czego dochodzi do podgrzania słabych lub uszkodzonych naczyń krwionośnych i ich zamknięcia.

W przeciwieństwie do innych metod, VeinWave nie rodzi ryzyka powstania blizn lub przebarwień. Ponadto jest zabiegiem szybkim i dającym natychmiastowe efekty. Można wykonywać go przez cały rok.

Wskazania
 • widoczne naczynka w obszarze twarzy, nóg, ramion, dłoni
 • trądzik różowaty

Efekty:

Natychmiastowa redukcja rozszerzonych i pękniętych naczynek krwionośnych.

Opis zabiegu:

Zabieg polega na bardzo płytkim nakłuwaniu skóry bardzo cienką igłą – jej czubek wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek. Odstępy pomiędzy kolejnymi nakłuciami wynoszą ok. 1,5 mm. W ciągu 15 minut zabiegu możliwe jest usunięcie ok. 150 mm pękniętych lub rozszerzonych naczynek.

Ewentualne skutki uboczne:

Przez godzinę od zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk.

Przeciwwskazania:
 • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie antybiotyków i niektórych leków
 • skłonności do blizn przerostowych i przebarwień
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • alergia na nikiel i chrom
 • w przypadku kobiet – ciąża i okres laktacji

Po ilu zabiegach uzyskuje się satysfakcjonujące efekty?

W większości przypadków do usunięcia pękniętych lub rozszerzonych naczynek krwionośnych potrzebny jest tylko jeden zabieg. Jednak w zależności od rodzaju i wielkości leczonego obszaru może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu w odstępie 3-4 tygodni.

Czy zabieg VeinWave wymaga specjalnego przygotowania?

Zabieg ten nie wymaga wcześniejszych przygotowań Pacjenta przed zabiegiem – może być wykonany od razu po konsultacji lekarskiej.

Czy urządzenie VeinWave pozwala na zawsze pożegnać się z problemem?

Efekt zabiegu może utrzymać się na stałe – uzależnione jest to jednak od indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz stopnia dbałości o cerę (unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce czy też alkoholu). Zabieg VeinWave eliminuje bowiem zmiany skórne, nie przyczyny ich powstawania.

Jak długi jest okres rekonwalescencji?

Pacjent od razu po wykonanym zabiegu może powrócić do codziennych czynności. Nie ma również żadnych przeciwwskazań do nałożenia makijażu.

Czy zabieg jest bolesny?

Bolesność, bądź też poczucie dyskomfortu Pacjenta w trakcie zabiegu, uzależnione są od jego wrażliwości na ból oraz miejsca poddawanego terapii. Większość Pacjentów opisuje uczucie to jako chwilowe pieczenie lub też ukąszenie komara, które ustępuje w chwili zakończenia zabiegu.

Czy ciemna karnacja wyklucza zastosowanie zabiegu?

Nie, zabieg VeinWave można wykonywać w przypadku wszystkich typów skóry, jednak zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem, który oceni skuteczność zabiegu.

Czym różni się urządzenie VeinWave od lesera czy IPL?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia VeinWave przede wszystkim nie powoduje ryzyka wystąpienia skutków ubocznych w postaci poparzeń, blizn czy siniaków, które mogą pojawiać się w przypadku rozwiązań alternatywnych. Metoda ta nie wymaga również rekonwalescencji i można stosować ją przez cały rok. Co istotne, kuracja ta jest niemal bezbolesna.

Harmony Nd-YAG

Redukcja zmian naczyniowych na nogach i twarzy

Harmony Nd-YAG to rewolucyjne urządzenie pozwalające osiągać kompleksowe efekty w usuwaniu widocznych pod skórą zmian naczyniowych. Poprzez wykorzystanie wiązki światła o długości 1064 nm pozwala leczyć głębokie zmiany obejmujące problemy żylne, a także te związane z głębszymi warstwami skóry. Laser działając na hemoglobinę, zamienia się w ciepło, które powoduje koagulację i w efekcie miejscowy stan zapalny, który prowadzi do zrośnięcia naczyń. Jego dodatkowe działanie polega na pobudzaniu włókien kolagenowych, w związku z czym również ujędrnia skórę oraz poprawia jej kondycję.

Połączenie odpowiedniej długości światła z minimalnym czasem jego emisji (jedynie 60 milisekund!) powoduje, że zabieg jest w pełni bezpieczny, skuteczny oraz praktycznie bezbolesny – laser wykorzystuje działanie długiego światła pulsacyjnego emitowanego przez chłodzącą głowicę, zapewniając tym samym komfort pacjenta. Zamknięcie pojedynczych naczynek trwa 5-10 minut, z kolei zamknięcie naczyń na nogach to kwestia 30-40 minut. Efekty zabiegu Harmony Nd-YAG zauważalne są już nawet po wykonaniu jednego zabiegu.

Wskazania:
 • redukcja płytkich i głębokich zmian naczyniowych na twarzy i nogach
 • redukcja zrostów i wylewów podskórnych spowodowanych niską elastycznością ścianek żył